» » » Latviešiem par elektroauto iegādi maksās 4500 eiro

Latviešiem par elektroauto iegādi maksās 4500 eiro

Latvija ir pieņēmusi jaunu likumprojektu, saskaņā ar kuru katram elektromobiļa pircējam, sākot no 2022. gada janvāra, kā kompensācija tiks izmaksāti 4500 eiro. Šādi pasākumi ir paredzēti kā daļa no valsts pārejas programmas uz elektrificētiem transportlīdzekļu veidiem, kas ir vispārēja Eiropas tendence pēdējos gados.

Statistikas pētījumā, ko veica VARAM, kas nesen veica darbu pie oglekļa dioksīda emisijām Latvijā, tika secināts, ka līdz 29 procentiem no visa CO2 rada automašīnas. Šis skaitlis nešķiet tik liels, bet, ja uzskatāt, ka tas ir 12 miljardi tonnu oglekļa dioksīda gadā, tad viss kļūst diezgan nopietns.


Jebkurā gadījumā Vides ministrija jau ir apguvusi kursu ceļu satiksmes pārvietošanai uz elektriskajām sliedēm. Šim nolūkam tiks atbalstīti un subsidēti autobraucēji, kuri izvēlas elektromobiļus. Ar budžeta elektromobiļa vidējām izmaksām, kas ir 25 tūkstoši eiro, iegūt piekto daļu no šīs summas ir ļoti labi.

Pagaidām nav zināms, vai nodokļi automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem tiks pastiprināti, tomēr acīmredzot viss virzās uz to. Jau tuvākajā laikā Latvija var pastiprināt nodokļus automašīnu ar iekšdedzes dzinējiem importam un nākotnē pat aizliegt tām iebraukt pa koplietošanas ceļiem.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.