» » » Automašīnu stāvoklis uz Rīgas ceļiem tika pārbaudīts Latvijā

Automašīnu stāvoklis uz Rīgas ceļiem tika pārbaudīts Latvijā

Latvijas ceļu policisti sarīkoja neplānotu reidu pa Rīgas ceļiem, lai identificētu likumpārkāpējus, kuri nepievērš pienācīgu uzmanību sava transportlīdzekļa stāvoklim. Galvenais uzsvars tika likts uz ziemas riepu protektora dziļuma mērīšanu, jo šī problēma ir visizplatītākais pārkāpums.

Pēc pārbaudes izrādījās, ka līdz 15 procentiem autovadītāju ir klaji likumpārkāpumi. Viņu ziemas riepu protektors pēc kārtas neatbilda noteiktajiem standartiem un bija steidzami jānomaina.


Saskaņā ar izstrādātajiem noteikumiem standarta protektora dziļumam jābūt vismaz 4 mm. Tajā pašā laikā visvairāk "plikās" gumijas īpašnieki varēja lepoties ar 0,31 mm! Protams, policija ar šādiem neuzmanīgiem autovadītājiem veica skaidrojošo darbu, kā arī lika samaksāt attiecīgos naudas sodus.

Papildus projektorim daži autovadītāji tika sodīti par uzstādītajiem ksenona lukturiem, kas oficiāli ir aizliegti Latvijas teritorijā. Šādas optikas spožā gaisma var apžilbināt pretimbraucošo autovadītāju rindu, kā rezultātā palielinās bīstamas situācijas iespēja, kas var izraisīt negadījumu.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.