» » » Rīgā tika atklāta pirmā elektromobiļu uzlādes stacija

Rīgā tika atklāta pirmā elektromobiļu uzlādes stacija

Visbeidzot, Latvijā parādījās pirmā uzlādes stacija elektromobiļu uzpildīšanai. Tā tika uzcelta Rīgā, kur pēdējo mēnešu laikā nepārtraukti pieaug elektromobiļu skaits. Pēc stacijas īpašnieku domām, tas ir tikai testa objekts, kas neapšaubāmi pierādīs savu aktualitāti autobraucēju vidū.

Stacija pati atbalstīs augstsprieguma ātro uzlādi, kas var papildināt līdz 80 procentiem no akumulatora jaudas tikai 30 minūtēs. Šajā gadījumā autobraucēji var izmantot divu veidu savienotājus, kas ir piemēroti gan Eiropas, gan Āzijas elektriskajiem transportlīdzekļiem.


Mēs runājam par Eiropas stila Combo2 savienotāju, kā arī tā analogu - CHAdeMO, ko izmanto Dienvidkorejas un Japānas elektromobiļi. Abiem savienotājiem ir savi marķējumi un unikāls kontaktdakša, tāpēc tos vienkārši nav iespējams sajaukt uzlādes laikā.

Uzlādes stacija atvērta Bauskas ielā 86, kas būs ērta lielākajai daļai rīdzinieku. Nākotnē līdzīgām stacijām vajadzētu parādīties arī citos pilsētas rajonos, kā arī citos valsts reģionos. Šobrīd Latvijas varas iestādes izstrādā vairākus likumprojektus, kas veicinās valsts straujo pāreju uz automašīnām ar elektromotoriem.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.