DataLife Engine > Autozinas > Latvija paaugstinās nodokļus jaudīgiem iekšdedzes dzinējiem

Latvija paaugstinās nodokļus jaudīgiem iekšdedzes dzinējiem

Nākamā gada pirmais janvāris būs vēl viens pavērsiens vēsturē. Šajā dienā nodokļi, ko uzliek automašīnām ar palielinātu dzinēja darba tilpumu, atkal tiks pastiprināti, kas liecina par valdības interesi par valsts pāreju uz elektromobiļiem. Jo īpaši šāds cenu pieaugums pēdējo reizi tika fiksēts pirms 10 gadiem.

Saskaņā ar valdības rīkojumu visiem transportlīdzekļiem, kuru tilpums ir lielāks par 3 tūkstošiem kubikcentimetru, ik gadu valstij tiks izmaksāti 82 eiro. Viņi aprēķināja arī pieticīgākus automobiļus ar mazāku dzinēja darba tilpumu, kuru īpašniekiem arī ir jāmaksā papildu maksa par CO2 emisijām.


Ņemot to vērā, elektromobiļu pircēji gatavojas dotēt un maksāt katram jaunajam elektromobiļa īpašniekam par 4500 eiro. Kravas automašīnu un komerctransporta īpašniekiem nodokļi būs vēl lielāki, bet tā maksājums gulstas uz autobusu parku un komerciālo organizāciju pleciem, kas arī meklēs veidus, kā šo problēmu atrisināt.

Tādējādi Latvija ar nopietnību ir piegājusi acīmredzamajām izmaiņām pasaules automašīnu tirgū. Iespējams, pēc dažiem gadiem valstī sāks darboties vēl bargāki likumi, saskaņā ar kuriem automašīnas ar tradicionālajiem iekšdedzes dzinējiem kļūs ekonomiski neizdevīgas automašīnu īpašniekiem.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/Вернуться назад